Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies.
Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Tutaj jesteś: Strona główna / Lavera
LaveraLavera Naturkosmetik to niemiecka marka kosmetyków naturalnych. Kosmetyki Lavera nie zawierają sztucznych substancji barwiących, konserwujących ani surowców pochodzących z przetwórstwa ropy naftowej. Składy oparte są na wyciągach roślinnych, w większości pochodzących z upraw ekologicznych. Kosmetyki nie są testowane na zwierzętach a na ochotnikach, posiadających nadwrażliwą skórę. Testy te potwierdzają bardzo dobrą tolerancję kosmetyków ekologicznych Lavera. Lavera stworzyła całościowy program pielęgnacji skóry alergicznej, oferowany w serii Neutral. Dla szczególnie wrażliwej i alergicznej skóry niemowląt i dzieci została stworzona seria kosmetyków Baby&Kinder Neutral.

Dzięki zawartym w kosmetykach odżywczym substancjom naturalnym, wspierane są naturalne procesy naprawcze skóry oraz jej naturalny system ochronny. W rezultacie efekt działania ekokosmetyków Lavera utrzymuje się dłużej niż kosmetyków konwencjonalnych. Lavera Naturkosmetik do produkcji swoich kosmetyków wykorzystuje takie substancje naturalne, jak roślinne liposomy poprawiające strukturę skóry i redukujące zmarszczki, czy kwasy hialuronowe, które poprawiają nawilżenie skóry. Kosmetyki do opalania, jako pierwsze na świecie wśród naturalnych kosmetyków, zawierały 100% mineralną ochronę przeciwsłoneczną oraz jako pierwsze na świecie otrzymały certyfikaty Stowarzyszenia Producentów Kosmetyków BDIH.

Kosmetyki naturalne Lavera Naturkosmetik posiadają certyfikaty IMO Control (Instytutu Ekologii) i INAC GmbH (Instytutu Certyfikującego Uprawy Ekologiczne). Poza tym wszystkie produkty Lavera wytwarzane są zgodnie z wytycznymi kontroli produkcji kosmetyków naturalnych i organicznych stosowanymi przez Stowarzyszenie Producentów Kosmetyków BDIH (Niemieckiej Izby Przemysłowo- Handlowej). Potwierdza to certyfikat BDIH na etykietach wszystkich produktów.

Na nowych produktach znaczek BDIH zastąpiony zostanie znaczkiem Na True, pomimo tego, że wciąż będą posiadały certyfikat BDIH. Lavera jest członkiem Na True od początku istnienia tej organizacji, czyli od 2007 roku. Na True powstała w wyniku wielu rozmów producentów kosmetyków naturalnych, którzy chcieli stworzyć nową jednostkę certyfikacyjną, lepiej dostosowaną do potrzeb szybko rozwijającego się rynku. Na True jest międzynarodowym zrzeszeniem producentów kosmetyków organicznych i naturalnych oraz jednostką certyfikującą. Na True wspiera ideę kosmetyków naturalnych w Europie, współpracując w wieloma międzynarodowymi partnerami, prowadząc lobbing, doświadczenia i ekspertyzy, a także naukowy know-how. Na True rozróżnia trzy poziomy jakości kosmetyków naturalnych, nadając im różne certyfikaty. Każdy poziom otrzymał odpowiednią ilość gwiazdek, ułatwiającą ich rozróżnienie przez konsumenta. Są to:

* Prawdziwe naturalne kosmetyki - spełniają wszystkie podstawowe wymagania dla naturalnych składników. Kryteria Na True określają, które z procesów produkcji są zakazane, by zapewnić odpowiedni dla kosmetyków naturalnych dopuszczalny sposób produkcji. Ściśle określona jest również minimalna i maksymalna ilość składników zawartych w produktach konkretnej grupy, np. szamponach, mydłach.

** Naturalne kosmetyki z ekologicznymi składnikami - w tych kosmetykach 70% naturalnych składników pochodzenia roślinnego bądź zwierzęcego musi pochodzić z kontrolowanej ekologicznej produkcji bądź/i kontrolowanych „dzikich” zbiorów zgodnie z regulacjami EC Eco.

*** Ekologiczne kosmetyki naturalne - 95% naturalnych składników pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego musi pochodzić z kontrolowanej ekologicznej produkcji.

Wszystkie produkty posiadają także certyfikat BDIH.

Lavera Naturkosmetik co roku poszerza swoją ofertę o nowe, atrakcyjne produkty. W ramach rekomendacji ÖKO TEST marka otrzymała ponad 355 ocen „bardzo dobrych” i „dobrych”. Lavera otrzymała również wiele nagród na największych targach zdrowej żywności Biofach.


Sortuj produkty wg:
Pokaż produkty:
Produkty promocyjne:
Przedział cenowy:
Sposób wyświetlania:
Ilość wyników na stronie: 

Brak produktów
Program lojalnościowy
 

Płatności Online
Facebook
 
Dlaczego Bio?

 Dodatki chemiczne są dziś obecne praktycznie na każdym kroku, w większości produktów które jemy i w większości z kosmetyków, które codziennie stosujemy – biorąc pod uwagę, że kosmetyków używamy przez całe życie, są to ogromne ilości chemii. Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę, że bardzo wiele z tych związków chemicznych nie posiada do końca udokumentowanego wpływu na nasz organizm i na środowisko. Wcale nie chodzi tylko o to, że składniki chemiczne mogą wywołać reakcje alergiczne...


 [czytaj więcej]
Newsletter
Chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w sklepie ? Podaj nam swój e-mail aby otrzymywać sklepowy biuletyn.
Oprogramowanie © oscGold